Bac Dominik

This post has already been read 1477 times!

Dominik Bac: ur. 1979 r.; magister Turystyki na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie; jego pasje to: wspinaczka wysokogórska, narty, speleologia, żeglarstwo, globtrottering i nurkowanie.
Od lat marzeniami związany z Arktyką, górami i obszarami podbiegunowymi; organizator i zdobywca najwyższego czynnego wulkanu Ziemi Cotopaxi 5896 m n.p.m.; organizator wypadów w interior Ameryki Południowej (Kolumbia, Amazonia, Peru, Ekwadoru, Chile, Argentyna, Brazylia); samodzielnie zorganizował wyprawy Trans-Azja 2000 i Himalajskie Królestwa Ladakh i Nepal 2001; główny organizator wyprawy Dakar 2004.

Posiada żeglarskie doświadczenia z Bałtyku, Morza Północnego i Śródziemnego. .
Prezes i założyciel stowarzyszenia Grupa Outdoor – organizatora wypraw i rejsów morskich; współorganizator, uczestnik i fotograf wyprawy Cape Horn – Antarctica Expedition 2002/ 2003; pomysłodawca i współautor projektu wyprawy QNT Northwest Passage Jubilee Voyage 2006; wykładowca nawigacji na żaglowcu Pogoria.
Dominik Bac jako jeden z kapitanów poprowadził s/y Stary przez najtrudniejszy odcinek wyprawy QNT Northwest Passage z Atlantyku na Pacyfik, przez Arktykę Kanadyjską i Alaskę.

 

Za wyprawę QNT Northwest Passage, pokonanie na jachcie s/y Stary Przejścia Północno-Zachodniego kapitanowie: Jacek Wacławski, Dominik Bac, Sławomir Skalmierski i Tomasz Szewczyk otrzymali I Nagrodę Rejs Roku 2006 oraz nagrodę Kolosa 2006

W plebiscycie National Geopraphic Travelery 2006 wyprawa QNT Northwest Passage 2006/2007 otrzymała tytuł Wyprawy Roku, oraz nagrodę im. Andrzeja Zawady za najlepszy projekt podróżniczy 2006.

 

 

wyprawy polarne:
2003 – Stary w Antarktyce; funkcja: załoga, kapitan Jacek Wacławski

2006 – Starym przez Przejście Północno-Zachodnie; funkcja: kapitan

 

 

źródło:
http://nwpass.qnt.pl/index.php?pokaz=zaloga
http://amundsen.pl/uczestnicy/?name=dominik-bac

 

 

This post has already been read 1477 times!

Dodaj komentarz