Sziłajtis – Obiegło Marta

This post has already been read 394 times!

Marta Sziłajtis-Obiegło: ur. 1985 r. i jak mówi: żeglarstwo to jej sposób na życie; żegluje od zawsze, wszędzie i w każdych warunkach; przepłynęła już ponad 60 tys. Mm; zwiedziła sześć kontynentów, samotnie pokonała trzy oceany; Bałtyk i Morze Północne nie mają przed nią tajemnic; Morze Śródziemne zna jak własny ogródek.

Mając zaledwie 23 lata samotnie opłynęła kulę ziemską, zostając tym samym najmłodszą Polką z takim osiągnięciem; podczas niespełna rocznego rejsu odwiedziła między innymi: Wenezuelę, Wyspy Galapagos, Bora Bora, Królestwo Tonga, Vanuatu, Australię, Mauritius i RPA.

Zimą 2010 r. trzy miesiące żeglowała z La Rochelle do Murmańska, a stamtąd tą samą trasą do Porto.

Fascynacja bezludną, niedostępną krainą lodu i zimna zrodziła myśl o powrocie w te rejony w bardziej sprzyjających warunkach.
Mimo młodego wieku Marta ma już na swoim koncie wiele wyróżnień i zaszczytów oraz najważniejszych żeglarskich nagród m.in. Nagrodę Honorową Rejs Roku 2009, prestiżową nagrodę KOLOSY 2009 (wyróżnienie) oraz honorowy dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej Honoris Causa przyznany przez Akademię Morską w Szczecinie.

 

 

wyprawy polarne:
2010 – Maleństwem (Operon) do Murmańska; funkcja: kapitan

2012 – Maleństwem (Operon) na Spitsbergen; funkcja: kapitan

2014 – Maleństwem (Operon) dookoła Islandii; funkcja: kapitan

 

 

 

źródło:
http://travenalia.pl/marta-szilajtis-obieglo/

 

 

This post has already been read 394 times!

Dodaj komentarz