Rudnik Bolesław

This post has already been read 872 times!

Bolesław Rudnik: kapitan jachtowy, pat. nr 686
Urodzony we Wrocławiu; z wykształcenia informatyk; absolwent XI LO i Politechniki Wrocławskiej; właściciel firmy PSI – Projektowanie Systemów Informatycznych; stanu wolnego, ale zajętego, ma dwoje dorosłych dzieci.
Mieszka we Wrocławiu na Sępolnie; jeździ na nartach – szybko, a nawet bardzo szybko; jest człowiekiem spokojnym, ale lubiącym niespodzianki i przygody.

Żegluje dopiero od 2002 roku, kiedy to pojechał pierwszy raz na Mazury w towarzystwie Głogowian, i pokochał żeglowanie; w tym też roku zdobył patent żeglarza jachtowego; pasjonował się regatami na Omegach, w których brał udział jako sternik co parę tygodni przez kilka ładnych lat; po Mazurach pływa chętnie do tej pory.
W roku 2003 pojechał do Chorwacji na Adriatyk i pokochał morze i pływanie po nim.
W roku 2004 zapisał się do JK AZS Wrocław, gdzie zdobył patent sternika jachtowego po to, żeby móc samodzielnie prowadzić jachty po morzu i pływać ze swoimi załogami.
W roku 2005 popłynął w pierwszy kapitański rejs po Zatoce Gdańskiej na Nereusie – klubowym Nefrycie; potem były rejsy po Bałtyku na różnych jachtach.
W roku 2006 wziął udział w przedsięwzięciu Hornetem przez Bałtyk prowadząc jeden z jachtów obstawy, a na swoją 50-kę wybrał się jako oficer wachtowy w rejs Panoramą na Ziemię Franciszka Józefa i Spitsbergen pod dowództwem Remigiusza B. Trzaski; uzyskał patent jachtowego sternika morskiego.
W latach 2007, 2008 i 2009 pływał po różnych akwenach, różnymi jachtami, głównie jako skipper; brał udział w regatach na starych niemieckich folkbootach wokół Rugii; zwiedził oczywiście polskie wybrzeże oraz Niemcy, Danię, Szwecję, Francję, Chorwację, Grecję, Turcję i nawet był na Kubie; jako oficer wachtowy pływał na Zawiszy Czarnym i jako starszy wachty na Pogorii.
W roku 2009 ukoronowaniem jego żeglowania był udział w jednym z etapów w ramach klubowej wyprawy Grenlandia – Nordkapp – Kanał Białomorski. Prowadził wówczas jako skipper Panoramę z Tromsø w Norwegii przez Nordkapp, Murmańsk do Archangielska nad Morzem Białym w Rosji.
W roku 2010, już jako kapitan jachtowy, był na Wyspach Kanaryjskich i w Norwegii oraz pływał klubowym Carterem 30 – Bagatelą, którą uwielbia – po Bałtyku i Morzu Północnym.
W roku 2011 m.in. wziął udział na Panoramie w klubowej wyprawie Svalbard 2011 – dalej są smoki…, jako prowadzący etap z Longyearbyen na Spitsbergenie do Tromsø.
W roku 2012, popłynął jako oficer wachtowy na Pogorii po Morzu Liguryjskim w warunkach nawet nieco gorszych od tych, jakie panowały na Morzu Grenlandzkim i Barentsa w roku ubiegłym…

Ogólnie przepłynął (do 2012 r.) ponad 13,5 tys. Mm w 320 dni (ok. 3.200 godzin na morzu) podczas 35 rejsów, z czego 23 jako kapitan.

 

wyprawy polarne:
2006 – Panoramą do Ziemi Franciszka Józefa; funkcja: II oficer, kapitan: Remigiusz B. Trzaska

2009 – Panoramą do Murmańska; funkcja: kapitan

2011 – Panoramą na Spitsbergen; funkcja: kapitan

2012 – Stary na Grenlandii Zachodniej; funkcja: kapitan VII etapu (z Islandii do Irlandii)

2013 – Vagabond’elle do Grenlandii Zachodniej przez Azory; funkcja: kapitan etapu V

 

 

 

źródło:
www.wrozz.wroclaw.pl
Bolesław Rudnik

 

 

This post has already been read 872 times!

Dodaj komentarz