Żuberek Monika

This post has already been read 817 times!

fot. Patrycja Łukasiewicz

Monika Żuberek – kapitan jachtowy
Na co dzień skromna urzędniczka z zamiłowaniem do paragrafów i języków obcych, kiedy nadchodzi czas woła Cała naprzód ku nowej przygodzie! i rusza z kopyta. Łatwo ją namówić do zrobienia rzeczy powszechnie uznanych za czyste wariactwo. Żegluje, trochę się wspina, nurkuje lub śmiga na kolarzówce. Jeszcze nie lata szybowcem, ale skrycie o tym marzy. Horn już opłynęła, żeglowała w miejscach, o których większość żeglarzy może tylko marzyć, piła drinki z lodem z południowoamerykańskich lodowców, wygrzewała się w słońcu rosyjskiej Arktyki i zachodnich wybrzeży Afryki.

Po morzach i oceanach żegluje od 2007 roku i – jak sama twierdzi – najlepiej jej się pływa po naprawdę dużej wodzie. W 2017 przepłynęła Atlantyk (Cabo Verde-Brazylia) w całkowicie damskiej, 4-osobowej załodze w ramach autorskiego projektu Magenta Sailor Girls.

ciekawe rejsy:

2014Zimorodkiem dookoła Hornu – Punta Arenas – Ushuaia (etap 11 wyprawy Isfuglen (Zimorodek) na Georgii Południowej); funkcja: I oficer (kapitan Maciej Sodkiewicz)

2015 – Zimorodkiem przez Biskaje w damskim towarzystwie – (etap 24 wyprawy Isfuglen (Zimorodek) na Georgii Południowej); funkcja: kapitan

2017Zimorodkiem przez Atlantyk (Cabo Verde-Brazylia) – projekt Magenta Sailor Girls; funkcja: kapitan

wyprawy polarne:

2013 – Barlovento II w Rosyjskiej Arktyce; funkcja: oficer polarnik i kajakarz polarny (kapitan Maciej Sodkiewicz)

2016 – Starym na Lofoty; funkcja: kapitan etapu Tromsø – Bodø

2017/2018 – Zimorodkiem na południe (etap Ushuaia – Półwysep Antarktyczny – Puerto Natales, funkcja: II oficer  (kapitan Artur Krystosik)

.

.

.

źródło:
https://www.facebook.com/lofoty2016
https://www.facebook.com/joubereque

http://lodowe-krainy.pl/rosyjska-arktyka-2013/

This post has already been read 817 times!