Polskie Żeglarstwo Polarne

A+ A A-

O nas

Żeglowanie za kołem podbiegunowym ma urok świeżości odkrywanego świata, a krajobrazy, jakie się tam widuje, są rzadkiej piękności.

Kto raz zakosztował takiej żeglugi, będzie tam ciągle wracał myślami i będzie marzył, by tam jeszcze pożeglować.

Dariusz Bogucki, Jachtem na wody polarne, Gdańsk 1980
 

 

 

Jesteśmy grupą osób, którzy są zafascynowani żeglowaniem w rejonach polarnych, zarówno na południu jak i północy naszego globu. Są to wyjątkowe miejsca na naszej planecie: groźne a zarazem fascynujące swoim pięknem.

Wiemy, że wyprawy polarne dają uczestnikom moc wrażeń, a przede wszystkim możliwość poznania i odkrywania tych niezwykłych rejonów kuli ziemskiej. Komu nie było dane zobaczyć Arktyki czy Antarktyki, ten nigdy nie zrozumie ich piękna. A ci co byli powracają tam, bo pcha ich tęsknota za skutymi lodem i pokrytymi śniegiem krainami, groźnymi a zarazem fascynującymi, jednocześnie kolorowymi i pięknymi w swej surowości. Wyprawy polarne odmieniają nas i chyba… nigdy stamtąd nie powracamy. Kto żeglował po tych wodach, wraca do nich jak po narkotyk, od którego nie da się uwolnić.

 

Obecność Polaków w rejonach polarnych liczy przeszło dwa wieki, a od połowy XX wieku  zawitała w te rejony polska bandera. Polscy żeglarze konsekwentnie i z pasją pływają po wodach polarnych. Ogrom wypraw polarnych pod polską banderą stawia naszych żeglarzy w światowej czołówce, zaś polska bandera na stałe wpisała się wśród polarnych lodów północy i południa naszego globu.

Polskie Żeglarstwo Polarne jest serwisem informacyjnym, zbierającym dane o historii polskich wypraw, utrwalającym na swoich stronach wspaniałych żeglarzy oraz ich jachty, które dotarły na daleką północ czy południe naszego globu.
Wybierających się zaś w rejony polarne chcielibyśmy poinformować o planowanych wyprawach polarnych, a także jak się do nich przygotować i co tam można zobaczyć.

Polskie Żeglarstwo Polarne to również projekt, który pozwoli współpracować przy planowaniu wypraw polarnych oraz je realizować.

Magiczna Arktyka i Antarktyka wciąż czekają, zachęcając do pokazania miejsc, w których jeszcze nie byliśmy, przeżycia wspaniałej, niepowtarzalnej przygody.

Zapraszamy do przesyłania informacji o minionych i planowanych wyprawach.

Zapraszamy do współtworzenia Polskiego Żeglarstwa Polarnego.

Redakcja

 

 

 

 

 

 

 

fot. Ewa Skut

 

 

.

PRZYJACIELE

                   

 
Design © Wojtek Knap | Polskie Żeglarstwo Polarne 2012. All rights reserved.

TPL_GK_LANG_LOGIN TPL_GK_LANG_ORTPL_GK_LANG_REGISTER

TPL_GK_LANG_FB_USER

TPL_GK_LANG_FB_INFO

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT

TPL_GK_LANG_LOG_IN

TPL_GK_LANG_REGISTER

COM_USERS_REGISTRATION_DEFAULT_LABEL
COM_USERS_OR Anuluj