Polskie Żeglarstwo Polarne

A+ A A-

Rudnik Bolesław

Drukuj

Bolesław Rudnik: kapitan jachtowy, pat. nr 686
Urodzony we Wrocławiu, z wykształcenia informatyk, absolwent XI LO i Politechniki Wrocławskiej, właściciel firmy PSI - Projektowanie Systemów Informatycznych; stanu wolnego, ale zajętego, ma dwoje dorosłych dzieci.
Mieszka we Wrocławiu na Sępolnie; jeździ na nartach - szybko, a nawet bardzo szybko; jest człowiekiem spokojnym, ale lubiącym niespodzianki i przygody.

Żegluje dopiero od 2002 roku, kiedy to pojechał pierwszy raz na Mazury w towarzystwie Głogowian, i pokochał żeglowanie; w tym też roku zdobył patent żeglarza jachtowego; pasjonował się regatami na Omegach, w których brał udział jako sternik co parę tygodni przez kilka ładnych lat; po Mazurach pływa chętnie do tej pory.
W roku 2003 pojechał do Chorwacji na Adriatyk i pokochał morze i pływanie po nim.
W roku 2004 zapisał się do JK AZS Wrocław, gdzie zdobył patent sternika jachtowego po to, żeby móc samodzielnie prowadzić jachty po morzu i pływać ze swoimi załogami.
W roku 2005 popłynął w pierwszy kapitański rejs po Zatoce Gdańskiej na Nereusie - klubowym Nefrycie; potem były rejsy po Bałtyku na różnych jachtach.
W roku 2006 wziął udział w przedsięwzięciu Hornetem przez Bałtyk prowadząc jeden z jachtów obstawy, a na swoją 50-kę wybrał się jako oficer wachtowy w rejs Panoramą na Ziemię Franciszka Józefa i Spitsbergen pod dowództwem Remigiusza B. Trzaski; uzyskał patent jachtowego sternika morskiego.
W latach 2007, 2008 i 2009 pływał po różnych akwenach, różnymi jachtami, głównie jako skipper; brał udział w regatach na starych niemieckich folkbootach wokół Rugii; zwiedził oczywiście polskie wybrzeże oraz Niemcy, Danię, Szwecję, Francję, Chorwację, Grecję, Turcję i nawet był na Kubie; jako oficer wachtowy pływał na Zawiszy Czarnym i jako starszy wachty na Pogorii.
W roku 2009 ukoronowaniem jego żeglowania był udział w jednym z etapów w ramach klubowej wyprawy Grenlandia - Nordkapp - Kanał Białomorski. Prowadził wówczas jako skipper Panoramę z Tromso w Norwegii przez Nordkapp, Murmańsk do Archangielska nad Morzem Białym w Rosji.
W roku 2010, już jako kapitan jachtowy, był na Wyspach Kanaryjskich i w Norwegii oraz pływał klubowym Carterem 30 - Bagatelą, którą uwielbia, po Bałtyku i Morzu Północnym.
W roku 2011 m.in. wziął udział na Panoramie w klubowej wyprawie Svalbard 2011 - dalej są smoki..., jako prowadzący etap z Longyearbyen na Spitsbergenie do Tromsø.
W roku 2012, popłynął jako oficer wachtowy na Pogorii po Morzu Liguryjskim w warunkach nawet nieco gorszych od tych, jakie panowały na Morzu Grenlandzkim i Barentsa w roku ubiegłym...

Ogólnie przepłynął (do 2012 r.) ponad 13,5 tys. Mm w 320 dni (ok. 3.200 godzin na morzu) podczas 35 rejsów, z czego 23 jako kapitan.

wyprawy polarne:
2006 - Panoramą do Ziemii Franciszka Józefa; funkcja: II oficer, kapitan: Remigiusz B. Trzaska
2009 - Panoramą do Murmańska; funkcja: kapitan
2011 - Panoramą na Spitsbergen; funkcja: kapitan
2012 - Stary na Grenlandii Zachodniej; funkcja: kapitan VII etapu (z Islandii do Irlandii)
2013 - Vagabond'elle do Grenlandii Zachodniej przez Azory; funkcja: kapitan etapu V

źródło:
www.wrozz.wroclaw.pl

 

.

PRZYJACIELE

                   

 
Design © Wojtek Knap | Polskie Żeglarstwo Polarne 2012. All rights reserved.

TPL_GK_LANG_LOGIN TPL_GK_LANG_ORTPL_GK_LANG_REGISTER

TPL_GK_LANG_FB_USER

TPL_GK_LANG_FB_INFO

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT

TPL_GK_LANG_LOG_IN

TPL_GK_LANG_REGISTER

COM_USERS_REGISTRATION_DEFAULT_LABEL
COM_USERS_OR Anuluj