Polskie Żeglarstwo Polarne

A+ A A-

Banaszek Ewa

Drukuj

Ewa Banaszek - jachtowy sternik morski – hm... bo urlopu mało i jakoś nie starcza go na własne prowadzenie jachtów, do roku 2016: 4000+ stażu morskiego, 19000+ mil morskich; żeglować na poważenie zaczęła w 2009 r. i szybko przekonała się, że najwięcej frajdy sprawia jej pływanie w rejonach zimnych i rzadko odwiedzanych. Trafiła najpierw na Spitsbergen i Wyspę Niedźwiedzią, potem wody Morza Białego i Barentsa, Grenlandię, a wreszcie opłynęła przylądek Horn, dotarła na Antarktydę i za południowe koło podbiegunowe. Na co dzień manager w sektorze finansowym, coraz częściej żartuje, że jej drugim zawodem stała się logistyka w żeglarstwie: wspierając organizację i działając jako dział brzegowy trzech żeglarskich wypraw w Arktykę, nauczyła się załatwiać rzeczy niemożliwe i wróżyć z map meteorologicznych.
 

 

 

 wyprawy polarne:
2011 - Isfuglen do Grenlandii Zachodniej; funkcja: oficer wachtowy, III etap Stavanger - Reykjavik (kapitan: Marcin Sikora)
2012 - Hi Ocean One na Spitsbergenie; funkcja: I oficer, etap Longyearbyen-Tromso (kapitan: Maciej Sodkiewicz)
2013 - Barlovento II w Rysyjskiej Arktyce; funkcja: I oficer, etap IV Murmansk - wyspa Waygach - Archangielsk (kapitan: Maciej Sodkiewicz)
2014 - Barlovento II - Lodowe Krainy (Islandia - Jan Mayen - Grenlandia Wschodnia - Spitsbergen); funkcja: II oficer, etap III Reykjavik - Tasiilaq - Skagastroend (Islandia) (kapitan: Tomasz Kulawik)
2015 - Isfuglen na Georgii Południowej; funkcja: I oficer etapu 14 (Ushuaia - Antarktyda - Ushuaia; kapitan Władysław Mierzecki)
2015 - Barlovento II na Svalbardzie: funkcja I oficer (Longyearbyen – wschodni Svalbard – Austefonna – granica lodu – Longyearbyen; kapitan Maciej Sodkiewicz)
2016 - Alaska; funkcja: I oficer, etap I Vancouver - Juneau (kapitan Maciej Sodkiewicz)
2016 - Balovento II do Grenlandii Wschodniej; funkcja: kapitan etapu IV (Islandia - Wyspy Owcze - Stavanger)źródło:
Ewa Banaszek

 

PRZYJACIELE

                   

 
Design © Wojtek Knap | Polskie Żeglarstwo Polarne 2012. All rights reserved.

TPL_GK_LANG_LOGIN TPL_GK_LANG_ORTPL_GK_LANG_REGISTER

TPL_GK_LANG_FB_USER

TPL_GK_LANG_FB_INFO

fb iconTPL_GK_LANG_FB_LOGIN_TEXT

TPL_GK_LANG_LOG_IN

TPL_GK_LANG_REGISTER

COM_USERS_REGISTRATION_DEFAULT_LABEL
COM_USERS_OR Anuluj